OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem?
Szkolny konkurs multimedialny pod patronatem SzKSEP przy ZSP nr 3 w Bełchatowie, „Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem” rozstrzygnięty. Tematem konkursu była szeroko rozumiana elektryka i elektryczność.
Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych ZSP nr 3 w Bełchatowie. Do konkursu zgłoszono 10 prac.
Jury w składzie: pani Żaneta Garstka, pani Anna Nowak, pani Małgorzata Warzyńska oraz pan Leszek Stępień wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: Patryk Marczak z klasy I i TE
II miejsce: Julita Kusak z klasy I a TE
III miejsce: Artur Goliment z klasy I d TE
Zwycięzcom gratulujemy!
 
Słodkie prezenty z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca odbyła się kolejna akcja charytatywna naszej biblioteki i szkolnego Klubu Wolontariusza. Uczniowie ZSP nr 3 w Bełchatowie przekazali paczki dla dzieci z Bełchatowskiego Centrum Interwencji Kryzysowej i Resocjalizacji. Uczniowie gromadzą dary w bibliotece szkolnej, przynoszą dla dzieci słodycze, maskotki, zabawki, książeczki do czytania i kolorowania. W akcji biorą udział również nauczyciele, pracownicy szkoły, Szkolny Klub Wolontariusza i Klub Przyjaciół Książki.
Czytaj całość
 
Oferta pracy

                                                                                                                                                                                                    

Image 

 
 
 
Informacja
Odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie odbywa się w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.
 
 
KOMUNIKAT

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA EGZAMINU ZAWODOWEGO W SESJI WIOSENNEJ 2017 – MODEL Z DOKUMENTEM (d)

26 czerwca (poniedziałek) 2017 roku

godzina 9:00
• technik energetyk – kwalifikacja E.22 – Eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania energii cieplnej – poprawka (czytelnia)
• technik górnictwa odkrywkowego – kwalifikacja M.10 – Eksploatacja złóż metodą odkrywkową (sala nr 120)
• technik górnictwa odkrywkowego – kwalifikacja M.10 – Eksploatacja złóż metodą odkrywkową (sala nr 122) – egzamin eksternistyczny

Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
CZĘŚĆ PISEMNA EGZAMINU ZAWODOWEGO W SESJI WIOSNA 2017

W dniu 20.06.2017 r. (wtorek) odbędzie się część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:

• godzina 10:00 - aula
- technik elektryk z zakresu kwalifikacji montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych  – E.07 – poprawka
- technik informatyk z zakresu kwalifikacji montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych – E.12 – dla uczniów klasy II Ie TE
- technik energetyk z zakresu kwalifikacji eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania energii cieplnej – E.22 – poprawka
- technik górnictwa odkrywkowego z zakresu kwalifikacji eksploatacja złóż metodą odkrywkową – M.10 – dla uczniów klasy III Ge TE
- technik mechanik z zakresu kwalifikacji montaż i obsługa maszyn i urządzeń – M.17 – dla uczniów klasy III Me TE
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
W dniu 12.06.2017 r. (poniedziałek) o godzinie 12:00 odbędzie się pisemny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe (stary egzamin) dla absolwentów technikum.

sala nr 120:
  • technik elektronik
  • technik elektryk
  • technik górnictwa odkrywkowego
  • technik informatyk
  • technik mechanik
  • technik teleinformatyk

Na egzamin uczniowie zobowiązani są przyjść z dowodem tożsamości i długopisem z czarnym wkładem na pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu.

Czytaj całość
 
Kampania Aktywności fizycznej w ZSP nr 3 w Bełchatowie

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
Czytaj całość
 
Klasa wojskowa na poligonie w Tomaszowie Mazowieckim
Od 4 do 9 maja uczniowie klasy Iw LO brali udział w zajęciach programowych dla klas wojskowych na poligonie w jednostce wojskowej Tomaszów Mazowiecki – Glinnik. Uczniowie klasy mundurowej ćwiczyli podstawowe elementy musztry indywidualnej i zespołowej, składania meldunków, poznawali budowę broni strzeleckiej, amunicji, granatów. Młodzież strzelała z karabinków kbs Beryl. W ramach ćwiczeń zorganizowano marsz na orientację z wykorzystaniem map i azymutu, ćwiczona była również orientacja bez map oraz ocena odległości. Uczniowie trenowali różne warianty pokonywania terenu, kopali okopy i pokonywali tor taktyczny, uczyli się desantowania z helikoptera.
Czytaj całość
 
Początek sezonu stypendialnego
Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych. W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach - www.mojestypendium.pl.
Serwis skierowany jest przede wszystkim do uczniów i studentów poszukujących możliwości finansowania swojego rozwoju naukowego oraz do doktorantów, naukowców, artystów i sportowców. Odwiedzający znajdą w zasobach serwisu nie tylko bazę stypendiów i konkursów. Portal jest również źródłem wiedzy o regulacjach prawnych dotyczących pomocy finansowej dla uczniów i studentów, aktualnych informacji na temat projektowanych zmian oraz o badaniach dotyczących rynku stypendiów w Polsce. Posiada także aktualną bazę organizatorów programów stypendialnych.
Czytaj całość
 
Konkurs IT
 
Image 
 
23 maja w Warszawie podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej odbył się finał ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa. Wśród 64 finalistów z całej Polski wyłonionych spośród blisko 3 000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych było dwóch reprezentantów naszej szkoły: Marcin Dłubakowski z 4i TE oraz Mateusz Słodkowicz z 3i TE.
Czytaj całość
 
Stypendium Dla Ciebie

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
Akademia Liderów Fundacji św. Mikołaja
Szanowni Państwo,
mamy wyjątkową propozycję dla wszystkich młodych osób (między 16 a 20 r.ż.), aby połączyć wakacje z własnym rozwojem i przygodą życia!

Zapraszamy aktywną młodzież do udziału w Akademii Liderów Fundacji św. Mikołaja - programie, w którym za część merytoryczną są odpowiedzialni tutorzy i trenerzy Collegium Wratislaviense. Udział w programie wiąże się z otrzymaniem rocznego stypendium przeznaczonego na rozwój własnych pasji.
Czytaj całość
 
Turniej tenisa stołowego

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
UWAGA!
Certyfikaty ukończenia kursu monterów systemów światłowodowych można będzie odebrać w sobotę 13 maja, o godz. 9:00, w sali nr 52.
 
UWAGA!!!
Uczniowie zakwalifikowani na szkolenie MONTER INSTALACJI ŚWIATŁOWODOWYCH.
 
Informacja
W dniu 09.05.2017 roku o godzinie 12.30 zdający egzamin maturalny z informatyki będą mieli możliwość sprawdzenia poprawności działania komputera i oprogramowania użytkowego.
 
Święto Konstytucji 3. Maja.
W dniu 3 maja 2017 roku Poczet Sztandarowy Szkoły, na zaproszenie Prezydenta Miasta Bełchatowa, Parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatowie oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa, uczestniczył w uroczystości patriotycznej z okazji Święta Konstytucji 3. Maja.
 
Program uroczystości obejmował:
- uroczystości patriotyczne,
- złożenie kwiatów pod tablicą Konstytucji 3. Maja,
- Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Szkołę w poczcie sztandarowym godnie reprezentowali uczniowie klas: II b ZSZ, II CD/D TE, III CD/D TE, III D TE.
Czytaj całość
 
Wycieczka do Gdańska  "The trip to Gdańsk"
W dniach od 19.04.2017 r. do 21.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Jędrzejewskiej-Florczyk i Izabeli Kurkowskiej uczestniczyli w wycieczce do Gdańska w ramach realizacji powiatowego grantu oświatowego.

Realizację wycieczki rozpoczęliśmy od pożegnania zaśnieżonego i mroźnego Bełchatowa.
Na szczęście Gdańsk powitał nas słońcem i piękną pogodą. Po obiedzie wyruszyliśmy Szybką Koleją Miejską do Sopotu. Spacerowaliśmy po deptaku Monte Cassino, podziwiając Krzywy Domek, a także zrobiliśmy wiele zdjęć na Sopockim Molo, z którego podziwialiśmy widoki na morze. Wieczorem zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Poznaliśmy historię teatru oraz zwyczaje panujące podczas spektakli.
Czytaj całość
 
Terminy egzaminów poprawkowych
TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH - SIERPIEŃ 2017
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 80 z 1040

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”