OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
PRÓBNA MATURA Z CKE
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015.
Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 2 do 8 kwietnia br.

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 26 marca 2020 r. dotycząca próbnego egzaminu maturalnego
 
Rozporządzenia MEN
 
Bezpłatne kursy maturalne z SAN w Bełchatowie
Bezpłatny kurs maturalny on-line z języka angielskiego oraz matematyki.
 
Kształcenie na odległość - nowe regulacje prawne
 
Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie
Informacja o wynikach egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej 2020 będzie udzielana telefonicznie przez sekretariat szkoły od poniedziałku, 23 marca 2020 roku w godzinach od 8 do 12 (telefon: 446325711).
Osoby, które nie zdały egzaminu, będą mogły złożyć deklarację ponownego przystąpienia do niezdanej/niezdanych części tego egzaminu w sesji czerwiec-lipiec 2020 do 31 marca br. Deklarację będzie można złożyć również w formie elektronicznej, przesyłając skan deklaracji (wzór na stronie szkoły lub OKE) na adres e-mail sekretariatu szkoły ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ).
 
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie
Od 12 marca 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie nie przychodzą do szkoły - zajęcia zostają zawieszone na 2 tygodnie. Funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Czytaj całość
 
KORONAWIRUS
 
 
III Powiatowy Konkurs Wiedzy o BHP i Prawie Pracy
III Powiatowy Konkurs Wiedzy o BHP i Prawie Pracy
„Bądź najlepszy – zostań mistrzem!”
06 marca 2020 - rozstrzygnięty!!!

Tematem konkursu była szeroko rozumiana tematyka prawa pracy i BHP. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych w powiecie bełchatowskim. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie, a patronat objęło także Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz SAN Bełchatów.
Czytaj całość
 
Elektroniczne ozdoby świąteczne
Konkurs "Elektroniczne ozdoby świąteczne" rozstrzygnięty!

Szkolne Koło SEP przy ZSP nr 1 w Bełchatowie przeprowadziło po raz czwarty Konkurs "Elektroniczne ozdoby świąteczne". Przedmiotem Konkursu było przygotowanie przez uczestników: własnoręcznie wykonanej ozdoby świątecznej; wykazu materiałów, z których została wykonana; w przypadku ozdoby interaktywnej krótki opis działania; uzasadnienia, dlaczego powinna być uznana za najciekawszą.
Do konkursu zgłoszono 27 prac. Przy ocenie prac konkursowych brano pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematyką konkursu, pomysłowość autora, oryginalność oraz ciekawy sposób ujęcia tematu, a także wkład pracy własnej.
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
Image
Czytaj całość
 
"Bełchatów - miasto z historią!"
I Powiatowy Konkurs Multimedialny Wiedzy o społeczeństwie „Bełchatów – miasto z historią!” rozstrzygnięty!!!
Tematem konkursu była historia regionu i powiatu bełchatowskiego po roku 1945. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych w powiecie bełchatowskim. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie a patronat objęło także Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz SAN Bełchatów.
Do konkursu przystąpiły szkoły:
- ZSP nr 2 w Bełchatowie
- VI LO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie
- ZSP nr 1 w Bełchatowie
Czytaj całość
 
Laboratorium KLEMENTYNA firmy WAGO
W dniu 26.02.2020 do naszej szkoły zawitało laboratorium na kółkach KLEMENTYNA, firmy WAGO z Wrocławia. Firma WAGO jest producentem wysokiej jakości różnego rodzaju złączek, modułów interfejsowych, elementów i podzespołów automatyki, specjalistycznych narzędzi itp.
Podczas zajęć w laboratorium, uczniowie klas patronackich o profilu technik elektryk, zapoznali się z produktami firmy WAGO ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania szybkozłączek w układach zasilania i sterowania. Poznali zasady wykonywania połączeń, a także mieli możliwość samodzielnego wykonania połączeń. Podczas warsztatów uczniowie byli świadkami doświadczalnie przeprowadzonej próby zwarciowej.
Czytaj całość
 
Akademia Hager - Szkolnictwo zawodowe
W dniu 18.02.2020 uczniowie naszej szkoły, z klas elektrycznych: II d oraz III d i IV d, wzięli udział w spotkaniu w siedzibie firmy Hager w ramach Akademii Hager - Young Talents. Firma Hager to producent najnowszej aparatury łączeniowej i zabezpieczeniowej.
Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego Hager Polo Tychy oraz uczestnictwo w warsztatach.
Czytaj całość
 
Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem?
II Powiatowy Konkurs Multimedialny dla uczniów klas pierwszych „Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem?” rozstrzygnięty!!!
Tematem konkursu była szeroko rozumiana elektryka i elektryczność. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie bełchatowskim. Konkurs pod patronatem Częstochowskiego Oddziału SEP, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz SAN Bełchatów.
Do konkursu przystąpiły szkoły:
- II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie,
- VI LO im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie,
- ZSP nr 1 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Konkurs
Image
 
 
Lokalne media na wiedzy o społeczeństwie
26 lutego 2020 r. uczniowie klasy 2 p/w LO brali udział w innej, niż zazwyczaj lekcji z wiedzy o społeczeństwie. W ramach realizacji zagadnień z edukacji medialnej spotkali się z przedstawicielami TKB „Dolsat”. Zaproszeni goście opowiadali o pracy w lokalnej telewizji. Rozmawiali z młodzieżą o tym, czym są media lokalne, czym różnią się od ogólnopolskich, jak powstają informacje oraz skąd czerpie się pomysły na dziennikarskie newsy.
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 9, 10 i 11 marca 2020 r. Miejscem spotkania jest hala sportowa "KWB Bełchatów" (obok stadionu GKS). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 8:30 i potrwa do ok. 13.00. Miejscem zbiórki uczniów jest hala sportowa.
 
Wspomnienia z zakończenia karnawału w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie
„Najlepszy sposób, by się rozweselić, to spróbować rozweselić kogoś innego” Mark Twain

W dniu 20.02.2020 r. Uczniowie z klasy 3 P LO, 2 De Te, 1 B/M Te i 1 P/W LO wraz z nauczycielami Agnieszką Jędrzejewską – Florczyk, Barbarą Gajdą i Anną Jaszczak wzięli udział w balu karnawałowym i tradycyjnym „Tłustym Czwartku” w DPS w Bełchatowie. Zabawę poprowadził Dawid Wiewiórowski - DJ „Wiewiór”, który zadbał o niesamowite wrażenia muzyczne i rozbudził nasze temperamenty taneczne.
Czytaj całość
 
Lekcja wychowania fizycznego z KLUBEM RUGBY BEŁCHATÓW
W tym roku szkolnym nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP nr 1 nawiązali współpracę z Bełchatowskim Klubem RUGBY. Trener Marek Stojek to absolwent naszej szkoły. Dzięki współpracy nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w trzech treningach, które odbyły się w ramach lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia miały na celu rozładowanie u uczniów negatywnych emocji, urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego i propagowanie tej dyscypliny sportu wśród młodzieży. Obszerna fotorelacja na szkolnym Facebooku.
Czytaj całość
 
English Grammar
Dnia 27 lutego 2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego: English Grammar.
Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Hubert Zyrka IVBe
II miejsce – Wiktor Kostrzewa IVDe
III miejsce – Krzysztof Skórka IVBe
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 80 z 1625

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”