OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Kiermasz wielkanocnych wypieków-fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

Czytaj całość
 
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW
W piątek 23.03.2018 r. w naszej szkole odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW. Do zawodów zgłosiło się pięć zespołów: ZSP nr 3 Bełchatów, ZSP Kleszczów, ZSP Zelów, I LO Bełchatów i II LO Bełchatów. Nasi uczniowie w grupie rozegrali dwa mecze. W pierwszym pojedynku ulegli II LO B-tów 0:2, w drugim meczu wygrali 2:0 z ZSP Kleszczów. W ostatnim meczu gładko pokonali drużynę z ZSP Zelów i tym samym zajęli III miejsce. W finale spotkały się zespoły z I LO Bełchatów i II LO Bełchatów. 2:0 zwyciężyli chłopcy z „Kochanowskiego” i tym samym wywalczyli sobie możliwość gry na zawodach rejonowych. Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a zwycięzcy życzymy awansu na zawody wojewódzkie.
Czytaj całość
 
Uwaga!
Zmiana terminu konkursu.
Konkurs „BEZPIECZNA ELEKTRYCZNOŚĆ” odbędzie się 6 kwietnia.
 
SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym, który odbędzie się 18.04.2018 r. Zagadnienie i forma konkursu mają za zadanie pogłębić i zintegrować wiedzę przyrodniczą i ekologiczną realizowaną w ramach biologii, geografii, chemii i fizyki. Wszystkich chętnych uczniów prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa do p. Ewy Wężyk – Simkowskiej lub p. Agnieszki Karasińskiej – Nowackiej do dnia 13.04.2018 r.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Szkoły w Teście Sprawności Fizycznej
Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Teście Sprawności Fizycznej - 28.03.2018 r.
 

Czytaj całość
 
Rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący naszą szkołę
23 lutego 2018 r. w sali informatycznej nr 143 odbyło się wręczenie nagród autorom najlepszych prac w konkursie na plakat promujący naszą szkołę. Komisja w składzie Zbigniew Świercz, Anna Marek oraz Iwona Błaszczyk wybrała najlepsze projekty.
Czytaj całość
 
Dzień otwarty
Dzień otwarty na wydziale elektrotechniki, elektroniki, informatyki i automatyki Politechniki Łódzkiej.
Dnia 20.03.2018 roku uczniowie klas maturalnych: IV D TE, IV C/D TE oraz IV i TE uczestniczyli w dniu otwartym na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Dzień Wydziału to coroczne wydarzenie skierowane do studentów i uczniów szkół średnich. Odbywają się wtedy targi pracy, gdzie jest możliwość zapoznania się z ofertami pracy i praktyk w ponad 25 firmach z regionu łódzkiego.
Czytaj całość
 
Koncert muzyki celtyckiej
Dnia 14.03.2018 r. w Auli ZSP nr 3 odbył się "Koncert muzyki celtyckiej". Muzycy z Celtic Trio Agnieszka Kowalska, Paweł Szymiczek i Jacek Woźnica zaprezentowali młodzieży melodie irlandzkie, szkockie i tradycyjne ballady bretońskie. Przedstawili historię muzyki celtyckiej, prezentując instrumenty, stroje i tańce, które są typowe dla tego kręgu kulturowego. To ciekawa forma popularyzacji różnych kultur i rodzajów muzyki wśród młodzieży.
Czytaj całość
 
VIII edycja konkursu "Bezpieczna elektryczność"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Bezpieczna elektryczność". Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wcześniejsze zadeklarowanie udziału ucznia. Zgłoszenia przyjmuje pani E. Murlikiewicz do dnia 16 marca. Można zgłaszać się bezpośrednio do pani E. Murlikiewicz, do nauczycieli przedmiotów zawodowych elektrycznych lub swoich wychowawców (proszę podać nazwiska uczniów i klasę).
Czytaj całość
 
DNI OTWARTE
DNI OTWARTE NA WYDZIALE FILOLOGICZNYM UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

W dniu 09.03.2018 r. uczniowie klasy 2BE i 3I uczestniczyli w warsztatach w języku angielskim, organizowanych przez Uniwersytet Łódzki. Młodzież aktywnie brała udział w zajęciach o różnej tematyce np.: Zrób z nami zabawkę optyczną, Horror na uniwersytecie, Kulinaria w przekładzie połączone z degustacją przysmaków kuchni francuskiej, Tajniki warsztatu tłumaczenia literatury, Język angielski w biznesie, Neologizmy zaczerpnięte z języka angielskiego używane w międzynarodowych korporacjach. Uczniowie zostali zaznajomieni z kierunkami studiów na Uniwersytecie Łódzkim, których ukończenie gwarantuje znalezienie interesujących miejsc pracy.
Czytaj całość
 
SUKCESY JĘZYKOWE
W dniu 7 marca 2018 r. w I LO w Bełchatowie odbył się XVI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH „LANDESKUNDE”.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły z klasy Ii TE Marcel Góralczyk, który zajął 2 miejsce ex aequo z uczennicą z I LO.
Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
6 marca 2018 r. w Sieradzu odbył się okręgowy etap III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Konkurs składał się z 40 pytań teoretycznych oraz 5 zadań. Nasi uczniowie spisali się świetnie: Gawlik Kamil kl. IV Ee zajął 8 miejsce, natomiast Kowal Arkadiusz kl. III Ee zajął 2 miejsce ex aequo. Niestety po długiej dogrywce rywal okazał się lepszy. Gratulujemy świetnych wyników!!! Etap okręgowy wyłania dwie osoby, które awansują do etapu krajowego, który odbędzie się również w Sieradzu.
Czytaj całość
 
Utworzenie klas patronackich

21.02.2018 r. Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie Piotr Mielczarek podpisał umowę z PGE GiEK S.A. na utworzenie klas patronackich.
Umowie patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Marzena Machałek zwróciła przede wszystkim uwagę na to, by kształcenie zawodowe i branżowe nie produkowało przyszłych bezrobotnych. Obecnie około 40% pozostających bez pracy absolwentów w kraju to właśnie osoby kończące szkoły zawodowe i technika. Dlatego podpisywanie umów patronackich z firmami gwarantującymi zatrudnienie absolwentom, jest tak ważne. Umowa patronacka to dla PGE GiEKS S.A. gwarancja pozyskania pracowników wykształconych i przygotowanych do pracy.

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet w naszej szkole - fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
Czytaj całość
 
Dzień Kobiet

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP
Z przyjemnością zawiadamiamy, że zgłoszony przez Oddział SIMP w Piotrkowie Trybunalskim absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie - Tomasz Przerywacz zajął III miejsce w II etapie finałowym XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa SIMP w specjalności technik elektronik.
Czytaj całość
 
UNIWERSYTET ŁÓDZKI Z WIZYTĄ U NAS
W ramach współpracy z Uniwersytetem Łódzkim w dniu 02.03.2018 r. zostały przeprowadzone warsztaty na temat „Zarządzanie czasem”. Uczestnikami zajęć były klasy technikum IV i, IV GeM, IV D, IV BeM, III i, III CeD, a spotkanie prowadziła Pani mgr Marta Górecka z Wydziału Zarządzania UŁ. Uczniowie poznali zasady zarządzania czasem, dowiedzieli się jak ustalać priorytety i efektywnie planować zadania. W trakcie warsztatów nauczyli się także jak radzić sobie ze stresem i presją czasu oraz jak wyznaczać sobie cele krótko- i długoterminowe. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w ćwiczeniach i chętnie słuchali przekazywanych informacji. Organizatorem spotkania była Pani Renata Bartoszewska.
Czytaj całość
 
I POWIATOWY KONKURS WIEDZY O BHP I PRAWIE PRACY
W dniu 05 marca 2018 r. w ZSP Nr 3 w Bełchatowie odbył się I POWIATOWY KONKURS WIEDZY O BHP I PRAWIE PRACY „BĄDŹ NAJLEPSZY – ZOSTAŃ MISTRZEM!”

Uprzejmie informujemy, iż
I miejsce zajęła - Sikorska Sandra
II miejsce zajął - Storczyk Adrian
III miejsce zajęła - Skupińska Anna
z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie.

Serdecznie gratulujemy.
Czytaj całość
 
DNI OTWARTE
Zapraszamy na DNI OTWARTE KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI w Bełchatowie.

Wszyscy zainteresowani służbą w Policji będą mieli okazję zapoznać się z zasadami rekrutacji, skorzystać z warsztatów psychologicznych i sprawdzić swoją sprawność fizyczną pod okiem policyjnych instruktorów-należy zabrać strój i obuwie sportowe.

Termin i miejsce:
18 marca 2018 r., godz. 9:00, budynek KPP przy ul. 1-go Maja 7 w Bełchatowie.
 
Kursy
Trwa nabór na kursy:

- SPAWANIA (dla pełnoletnich uczniów ZSZ)
- OZE (dla techników odnawialnych źródeł energii)
- IPC (dla uczniów technikum)

Wnioski można pobrać ze strony szkoły i w biurze projektu (pokój 33).
Termin składania wniosków upływa w piątek 9 marca 2018 r.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 80 z 1208

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”