OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Wycieczka na ENERGETAB - największe w Polsce targi energetyki i elektrotechniki
17.09.2019 r. uczniowie klas: II D TE, II D/S TE i III D TE wybrali się na wycieczkę do Bielska-Białej na targi Energetab. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Iwona Krawczyk, p. Stanisław Grzelczak i p. Damian Maślanka. Kierownikiem wycieczki i organizatorem wyjazdu była p. Zdzisława Sykuła. ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce. Na targach prezentuje swoje produkty prawie 720 wystawców nie tylko z Polski, ale i 24 krajów Europy, Azji i USA. Teren targów obejmuje ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mają możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów.
Czytaj całość
 
AKCJA KRWIODAWSTWA!!!
W dniu 18 września (środa) 2019 r., w godz. 9.00-12.00, w naszej szkole (hol przed aulą) odbędzie się akcja oddawania krwi. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów!!!
Przypominamy jednocześnie, iż należy przed oddaniem krwi pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi i z dokumentem tożsamości.
 
Obchody 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrony Gór Borowskich 2019
Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w obchodach rocznicowych wybuchu II wojny światowej i obrony Gór Borowskich w dniu 07.09.2019 r. – w Grocholicach.
Program obchodów obejmował:
- Msze Św. w Kościele Wszystkich Świętych.
- Wręczenie statuetek „Rogatywka ppor. Zawilskiego”.
Część patriotyczna:
– Apel poległych i salwa honorowa w wykonaniu Bełchatowskiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”
– Składanie kwiatów pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny na cmentarzu przy ul. Tylnej w Grocholicach.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
W dniu 12.09.2019 r. prosimy o nie parkowanie samochodów na parkingu od strony lodowiska.

Dziękujemy.
 
KOMUNIKAT
Deklaracje do udziału w projekcie „Wykonywanie, naprawa, montaż i obsługa maszyn i urządzeń II”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia spawalnicze, będą przyjmowane do 26 września 2019 r.

Deklaracje do udziału w projekcie „Wykonywanie robót drogowych IX”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia operatora sprzętu ciężkiego, nie są już przyjmowane.
 
Informacja
Termin odbioru świadectw po egzaminie maturalnym w terminie poprawkowym.
Świadectwa maturalne wydawane będą od dnia 11.09.2019 r. od godz. 12:00 w sekretariacie szkoły.
 
OGŁOSZENIE
W dniu 11 września 2019 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w auli szkolnej zebranie Dyrekcji Szkoły z rodzicami uczniów klas pierwszych, a następnie rodzice spotkają się
z wychowawcami w klasach.
W dniu 12 września 2019 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w auli szkolnej zebranie Dyrekcji Szkoły z rodzicami uczniów klas drugich, trzecich i czwartych, a następnie rodzice spotkają się z wychowawcami w klasach.
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 - fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
Czytaj całość
 
Obchody rocznicy "Cudu nad Wisłą"
W dniu 15.08.2019 r. delegacja uczniów ze sztandarem szkoły oraz Panem Dyrektorem Piotrem Mielczarkiem reprezentowała naszą szkołę w uroczystościach religijno-patriotycznych w związku z obchodami rocznicy "Cudu nad Wisłą" oraz Święta Wojska Polskiego.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
Termin złożenia deklaracji przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej 2020 roku przez uczniów (absolwentów) upływa 9 września 2019 r. Miejsce składania deklaracji: kierownik zajęć praktycznych (pokój nr 29).
 
Akademia Hagera
W dniu 22.08.2019 roku obyło się pierwsze z cyklu 4 szkoleń dla nauczycieli przedmiotów elektrycznych w ramach projektu „Akademia Hagera dla Szkół Technicznych”.
W dniu 05.09.2019 roku w pierwszym szkoleniu, w ramach projektu, przeprowadzonym przez pracownika firmy HAGER uczestniczyli uczniowie klas elektrycznych.
Udział w projekcie „Akademia Hagera dla Szkół Technicznych” to nie tylko cykl szkoleń dla uczniów i nauczycieli ale także cenne pomoce dydaktyczne, które szkoła już pozyskała i w miarę rozwoju współpracy ma możliwości pozyskać. Jest to najnowsza aparatyra łączeniowa i zabezpieczeniowa.
Czytaj całość
 
Termin odbioru świadectw i dyplomów zawodowych
Świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe wydawane będą w dniu 02.09.2019 r. (poniedziałek) przez wychowawców klas. Po podanym terminie świadectwa i dyplomy odebrać będzie można w sekretariacie szkoły.
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
W dniu 02.09.2019 r. o godz. 9.00 w auli szkolnej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów klas II - IV.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów klas I odbędzie się o godz. 10.00.
Następnie odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
 
Zebranie Rady Pedagogicznej
W dniu 28.08.2019 r. (środa) o godzinie 9.00 w sali nr 11 odbędzie się zebranie Rady Pedagogicznej.

Porządek zebrania.
 
Kurs spawalniczy
Zapraszamy do udziału w projekcie „Wykonywanie, naprawa, montaż i obsługa maszyn i urządzeń II”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia spawalnicze w wybranych dwóch metodach oraz zdobędziesz kwalifikacje potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w dwóch kwalifikacjach: MG 20 - Wykonanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi oraz MG 17 - Montaż i obsługa maszyn i urządzeń. Zainteresowani projektem mogą składać wypełnione formularze w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96.
Warunki udziału w projekcie są podane w załączniku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 – o dokładnym terminie poinformujemy.

Informacja i dokumenty.
 
"Wykonywanie robót drogowych IX"
Zapraszamy do udziału w projekcie „Wykonywanie robót drogowych IX”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia operatora sprzętu ciężkiego (jedna maszyna do wyboru) oraz kwalifikację potwierdzającą kwalifikacje w zawodzie: B01 Eksploatacja maszyn i urządzeń drogowych. Wszystkich zainteresowanych prosimy o składanie wypełnionych formularzy w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 oraz wpłatę wpisowego 200 zł. w formie zwrotnej kaucji na konto KSK Biznes: Alior Bank 06 2490 0005 0000 4500 6468 0743. Potwierdzenie dokonania przelewu w formie skanu lub zdjęcia proszę przesłać na adres email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub zgłosić telefonicznie pod numerem +48 575 435 223 lub +48 793 435 224.
Spotkanie organizacyjne oraz pierwsze zajęcia odbędą się w końcu sierpnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 – o dokładnym terminie poinformujemy.
 
 
Polsko-niemiecka wymiana młodzieży
Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 już mogą zgłaszać się do udziału w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, organizowanej przez bełchatowskie starostwo, Szkołę Realną w Bad Reichenhall i Stowarzyszenie Europa Union Okręg Berchtesgadener Land. Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z Niemiec odbędzie się w dniach 14-18 września w Bełchatowie. Drugą częścią wymiany jest kilkudniowy wyjazd do Bawarii wiosną 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w wymianie młodzieży jest przyjęcie przez polskiego ucznia kolegi lub koleżanki z Niemiec na 4 noclegi w swoim domu w dniach 14-18 września. Porozumiewanie się z Bawarczykami odbywa się w języku niemieckim lub angielskim. Polscy i niemieccy uczniowie uczestniczą m.in. we wspólnych zajęciach, warsztatach, wycieczkach, poznają kulturę swoich krajów, szlifują znajomość języków obcych.
Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się bezpośrednio do bełchatowskiego starostwa (Zespół ds. Promocji; tel. 44 635 86 95) lub w sekretariacie szkoły. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko i numer kontaktowy. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym
1. Egzamin pisemny – 20.08.2019 r. godz. 9.00
A. sala nr 6 (hol przed aulą) – matematyka, j. polski
B. sala nr 120 – j. angielski
C. sala nr 122 – matematyka, j. polski (uczniowie z dostosowaniami)
D. sala 111 – j. niemiecki

2. Egzamin ustny z j. angielskiego – 20.08.2019 r. godz. 9.00 sala nr 60

Zdający egzamin maturalny w terminie poprawkowym proszeni są o zgłoszenie się o godz. 8.30 z dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz długopisem z czarnym wkładem.
W trakcie egzaminu zdający korzystać może z materiałów pomocniczych określonych w Komunikacie Dyrektora CKE. Szkoła zapewnia zdającym kalkulatory proste, tablice matematyczne i słowniki na egzamin z języka polskiego.
 
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym
Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej ALBO w części pisemnej, pod warunkiem, że:
a) przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony ORAZ
b) przystąpił do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej i egzamin ten nie został mu unieważniony.

W  nieprzekraczalnym terminie do 11 lipca 2019 roku składa on w sekretariacie szkoły przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o przystąpieniu do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym.

Oświadczenie o przystąpieniu do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym.
 
Termin odbioru świadectw maturalnych
Świadectwa maturalne wydawane będą w dn. 04.07.2019 r. od godz. 11.30 do godz. 13.00 w sali nr 60. Po podanym terminie świadectwa odebrać będzie można w sekretariacie szkoły.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 100 z 1516

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”