OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Informacja
Informuję o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie w roku szkolnym 2016/2017:

Dla uczniów Technikum Energetycznego oraz IV Liceum Ogólnokształcącego: 02.05.2017r., 04.05.2017r., 05.05.2017r., 08.05.2017r., 16.06.2017r.

Dla uczniów I Zasadniczej Szkoły Zawodowej: 02.05.2017r., 16.06.2017r.
 
K O M U N I K A T
Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas III LO i IV TE rozpocznie się w dniu 28.04.2017 r. (piątek) o godz. 9:00 w auli szkolnej.
 
Konkurs
Szkolne Koło SEP przy ZSP nr 3 w Bełchatowie ogłasza konkurs, dla klas pierwszych ZSP nr 3 w Bełchatowie, na prezentację multimedialną.
1. Przedmiotem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej (co najmniej 10 i co najwyżej 20 slajdów) w programie Power Point na temat: „Prąd twoim przyjacielem czy wrogiem?”.
2. Pracę należy oddać w terminie do 9.05.2017 r. (na płycie CD) pani Annie Nowak lub pani Żanecie Garstka.

ZA NAJLEPSZE PRACE PRZEWIDZIANE NAGRODY!
Serdecznie zapraszamy!

Regulamin konkursu.
 
Terminy egzaminów klasyfikacyjnych
Terminy egzaminów klasyfikacyjnych - kwiecień 2017 r.
 
XIV Dni Młodego Elektryka na Politechnice Łódzkiej
W dniu 10. kwietniu 2017 reprezentacja szkoły, którą stanowili członkowie młodzieżowi Szkolnego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich wzięli udział w XIV Wojewódzkich Dniach Młodego Elektryka, które odbyły się na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Podczas tego wydarzenia uczniowie zwiedzali laboratoria Wydziału EEiA Politechniki Łódzkiej min.: laboratorium wysokich napięć, laboratorium robotyki, laboratorium odnawialnych źródeł energii. Brali udział w szkoleniach oraz wykładach na temat szeroko pojętej elektrotechniki.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Przyrodniczy
19 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole konkurs przyrodniczy integrujący wiedzę z biologii, chemii, geografii i fizyki wokół zagadnień związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska przyrodniczego. Konkurs Przyrodniczy wpisał się w coroczne obchody Światowego Dnia Ziemi - 22 kwietnia. W rywalizacji konkursowej wzięło udział 34 uczniów klas I- III liceum i technikum.
Czytaj całość
 
Spotkanie z panią Renatą Musiał
Kolejny raz odwiedziła naszą szkołę pani Renata Musiał, globtroterka ciekawa świata i ludzi. Ze swoich licznych podróży przywozi nie tylko fotograficzne portrety napotkanych tubylców, ale liczne anegdoty, opisy egzotycznych krain i potraw. Tym razem opowiedziała o ginącym pięknie Timbuktu, o gościnności Słowian, a także przybliżyła postać polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka, który przed II wojną światową przemierzył rowerem Afrykę.
Czytaj całość
 
Zajęcia na Uniwersytecie Łódzkim
Dnia 12 kwietnia uczniowie klas: I Ae TE, II i TE, IV i TE i III s/w LO po raz kolejny gościli na wydziale filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie zostały dla nich poprowadzone zajęcia w ramach projektu Uniwersytet Zawsze Otwarty.
Na początku uczniowie brali udział w wykładzie na temat „Wędrówki słów, czyli o zapożyczeniach w języku angielskim”, który został poprowadzony w języku angielskim przez Pana dr Wiktora Pskita. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała wykładu i brała aktywny udział w przygotowanych przez wykładowcę ćwiczeniach. Uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi na zadawane pytania.
Czytaj całość
 
Akcje charytatywne naszej biblioteki i szkolnego Klubu Wolontariusza
Uczniowie ZSP nr 3 w Bełchatowie od kilkunastu lat przekazują paczki podopiecznym Bełchatowskiego Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR-MARKOT w Bełchatowie. 10 kwietnia tego roku również przekazaliśmy podarunki świąteczne potrzebującym.
Okazją do spotkania i pomocy dla dzieci z Bełchatowskiego Centrum Interwencji Kryzysowej i Resocjalizacji są Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc i Dzień Dziecka. Uczniowie gromadzą dary w bibliotece szkolnej, przynosząc dla dzieci słodycze, maskotki, zabawki, książeczki do czytania i kolorowania. W akcji biorą udział również nauczyciele, pracownicy szkoły, Szkolny Klub Wolontariusza i Klub Przyjaciół Książki. Ostatnie spotkanie odbyło się 11 kwietnia 2017 r., kolejną wizytę zaplanowano na 1 czerwca.
Czytaj całość
 
UWAGA!!!

Terminy szkolenia IPC dla gr. 1.

 
I miejsce w wojewódzkim konkursie BHP w budownictwie
W dniu 12 kwietnia 2017 roku odbył się organizowany przez Okręgową Inspekcję Pracy w Łodzi wojewódzki etap konkursu BHP w budownictwie, w którym I miejsce zajął Kacper Pal z klasy IV b, któremu serdecznie gratulujemy.
Szkołę reprezentowała również Irena Karbowiak i Hubert Białek z klasy III b/m.
Czytaj całość
 
Dni otwarte w szkole Haering

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
Lista osób zakwalifikowanych na kurs kierowców operatorów wózków jezdniowych i terminy szkoleń
Informujemy, iż w dniu 19.04.2017 r. o godz. 15.00 rozpoczynają się zajęcia I edycji KURSU kierowców operatorów wózków jezdniowych wraz z bezpieczną wymianą butli gazowej, które będą prowadzone przez Ośrodek Szkolenia Kierowców „AUTO-SZKOŁA HYŻY” Zbigniew Hyży z siedzibą w Bełchatowie.
Na pierwsze zajęcia należy stawić się w siedzibie firmy przy ul. Lipowej 6e w Bełchatowie.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA! 
Czytaj całość
 
Motor Show 2017
W piątek 7 kwietnia 2017 r. odbyły się Targi Motoryzacyjne w Poznaniu Motor Show 2017, w których uczestniczyli uczniowie klas  1Ae TE, 2CeD TE, 1I TE, 2I TE i 3I TE wraz z opiekunami Zbigniewem Świerczem, Anną Jaszczak, Anną Nowak, Iwoną Błaszczyk. Targi Motor Show są ważnym źródłem informacji o nowościach i premierach na rynku motoryzacyjnym. Prezentowane były różne pojazdy: samochody sportowe, limuzyny, SUV-y, samochody ciężarowe, kampery, motocykle, skutery i quady. Odbyły się również pokazy stuntu motocyklowego i quadowego, połączonego z driftem w wykonaniu najlepszych europejskich zawodników. Uczniowie zapoznali się z nową techniką diagnostyczną pojazdów, nowymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa jazdy oraz nowymi trendami w zakresie rozwoju motoryzacji i elektroniki samochodowej.
Czytaj całość
 
Życzenia Wielkanocne

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
Akcja krwiodawstwa!!!
Zapraszam wszystkich pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 20 kwietnia (czwartek) w godzinach 8.00-11.00 w holu przed aulą ZSP nr 3.
Przypominam jednocześnie, iż należy przed oddaniem krwi pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi, z dokumentem tożsamości.
Pragnę również poinformować, że podjęliśmy współpracę z Fundacją DKMS i w tym dniu będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Więcej informacji o działalności Fundacji można znaleźć na stronie www.dkms.pl.
Agnieszka Wróblewska
 
UWAGA!!!

Nowe, atrakcyjne oferty pracy dla naszych uczniów!

OPERATOR MASZYN PRODUKCYJNYCH

POMOCNIK MONTERA KONSTRUKCJI STALOWYCH

PRACOWNIK PRODUKCJI

 
Dzień Języków Obcych
W dniu 11 kwietnia 2017 r. obchodziliśmy, po raz kolejny Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Staraliśmy się, poprzez tę uroczystość, podkreślić rolę języków obcych w naszym życiu i naszej edukacji oraz pokazać, jaką satysfakcję daje posługiwanie się nimi w praktyce.
Głównym celem tej uroczystości było, uświadomienie młodzieży jak ważną rolę odgrywa nauka języków obcych w życiu młodych ludzi. Chcieliśmy zachęcić uczniów do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności językowych i aktorskich.
Czytaj całość
 
Wyniki XI edycji "Bełchatowskiego Turnieju Informatycznego" w kategorii gimnazjum
Szkolna Komisja Organizacyjna "BTI" przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zorganizowała po raz XI Bełchatowski Turniej Informatyczny w kategorii szkół gimnazjalnych, który się odbył dnia 6 kwietnia 2017 roku. Konkurs odbył się w formie eliminacji testu oraz części finałowej praktycznej.
Czytaj całość
 
Wykład w Czytelni Brytyjskiej Uniwersytetu Łódzkiego
W środę 5 kwietnia odbył się wykład w Czytelni Brytyjskiej Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi,w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2i TE. W trakcie wykładu uczniowie zostali zapoznani z egzaminami językowymi. Wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą twórczości Sir Arthur'a Conan Doyle, a także Teatru Szekspirowskiego ''The Globe''. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi informacjami na stronie British Council. Organizatorkami wycieczki były Anna Jaszczak i Dorota Kochalska.  
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 100 z 1040

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”