OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
W dniu 02.09.2019 r. o godz. 9.00 w auli szkolnej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów klas II - IV.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów klas I odbędzie się o godz. 10.00.
Następnie odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
 
Zebranie Rady Pedagogicznej
W dniu 28.08.2019 r. (środa) o godzinie 9.00 w sali nr 11 odbędzie się zebranie Rady Pedagogicznej.

Porządek zebrania.
 
Kurs spawalniczy
Zapraszamy do udziału w projekcie „Wykonywanie, naprawa, montaż i obsługa maszyn i urządzeń II”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia spawalnicze w wybranych dwóch metodach oraz zdobędziesz kwalifikacje potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w dwóch kwalifikacjach: MG 20 - Wykonanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi oraz MG 17 - Montaż i obsługa maszyn i urządzeń. Zainteresowani projektem mogą składać wypełnione formularze w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96.
Warunki udziału w projekcie są podane w załączniku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 – o dokładnym terminie poinformujemy.

Informacja i dokumenty.
 
"Wykonywanie robót drogowych IX"
Zapraszamy do udziału w projekcie „Wykonywanie robót drogowych IX”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia operatora sprzętu ciężkiego (jedna maszyna do wyboru) oraz kwalifikację potwierdzającą kwalifikacje w zawodzie: B01 Eksploatacja maszyn i urządzeń drogowych. Wszystkich zainteresowanych prosimy o składanie wypełnionych formularzy w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 oraz wpłatę wpisowego 200 zł. w formie zwrotnej kaucji na konto KSK Biznes: Alior Bank 06 2490 0005 0000 4500 6468 0743. Potwierdzenie dokonania przelewu w formie skanu lub zdjęcia proszę przesłać na adres email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub zgłosić telefonicznie pod numerem +48 575 435 223 lub +48 793 435 224.
Spotkanie organizacyjne oraz pierwsze zajęcia odbędą się w końcu sierpnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 – o dokładnym terminie poinformujemy.
 
 
Polsko-niemiecka wymiana młodzieży
Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 już mogą zgłaszać się do udziału w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, organizowanej przez bełchatowskie starostwo, Szkołę Realną w Bad Reichenhall i Stowarzyszenie Europa Union Okręg Berchtesgadener Land. Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z Niemiec odbędzie się w dniach 14-18 września w Bełchatowie. Drugą częścią wymiany jest kilkudniowy wyjazd do Bawarii wiosną 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w wymianie młodzieży jest przyjęcie przez polskiego ucznia kolegi lub koleżanki z Niemiec na 4 noclegi w swoim domu w dniach 14-18 września. Porozumiewanie się z Bawarczykami odbywa się w języku niemieckim lub angielskim. Polscy i niemieccy uczniowie uczestniczą m.in. we wspólnych zajęciach, warsztatach, wycieczkach, poznają kulturę swoich krajów, szlifują znajomość języków obcych.
Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się bezpośrednio do bełchatowskiego starostwa (Zespół ds. Promocji; tel. 44 635 86 95) lub w sekretariacie szkoły. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko i numer kontaktowy. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym
1. Egzamin pisemny – 20.08.2019 r. godz. 9.00
A. sala nr 6 (hol przed aulą) – matematyka, j. polski
B. sala nr 120 – j. angielski
C. sala nr 122 – matematyka, j. polski (uczniowie z dostosowaniami)
D. sala 111 – j. niemiecki

2. Egzamin ustny z j. angielskiego – 20.08.2019 r. godz. 9.00 sala nr 60

Zdający egzamin maturalny w terminie poprawkowym proszeni są o zgłoszenie się o godz. 8.30 z dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz długopisem z czarnym wkładem.
W trakcie egzaminu zdający korzystać może z materiałów pomocniczych określonych w Komunikacie Dyrektora CKE. Szkoła zapewnia zdającym kalkulatory proste, tablice matematyczne i słowniki na egzamin z języka polskiego.
 
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym
Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej ALBO w części pisemnej, pod warunkiem, że:
a) przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony ORAZ
b) przystąpił do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej i egzamin ten nie został mu unieważniony.

W  nieprzekraczalnym terminie do 11 lipca 2019 roku składa on w sekretariacie szkoły przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o przystąpieniu do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym.

Oświadczenie o przystąpieniu do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym.
 
Termin odbioru świadectw maturalnych
Świadectwa maturalne wydawane będą w dn. 04.07.2019 r. od godz. 11.30 do godz. 13.00 w sali nr 60. Po podanym terminie świadectwa odebrać będzie można w sekretariacie szkoły.
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH - SIERPIEŃ 2019

 
POSTAW NA SŁOŃCE - KONKURS FILMOWY
Zespół z naszej szkoły bierze udział w ogólnopolskim konkursie POSTAW NA SŁOŃCE – KONKURS FILMOWY.
"Paladyni Ekologii" w składzie Karolina Grzelak, Maja Kołat, Tomasz Marek, Julia Sikora i Maciej Zawadzki z klasy 1BeM TE zajął 9 miejsce w pierwszym etapie konkursu.

Rywalizacja nadal trwa.
Teraz pora na film:
https://www.youtube.com/watch?v=khwKVijIays&feature=share
Opiekun zespołu: Joanna Napora
 
Ogłoszenie
W dniu 19.06.2019 r. (środa) o godzinie 8:30 na auli odbędzie się zakończenie roku szkolnego.
 
 
KOMUNIKAT
W dniach 10-14 VI zajęcia lekcyjne zostają skrócone do 30 min. - obowiązuje godzinowy rozkład zajęć z poniedziałku (10 VI).
 
 
Spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie
W środę 5 czerwca przywitaliśmy lato z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy I CE TE oraz 2B TE. Tradycyjnie były życzenia urodzinowe i upominki dla mieszkańców domu. Ksiądz Emanuel Stańczyk zachęcił wszystkich do zaśpiewania utworów religijnych przy akompaniamencie muzyki gitarowej. Pani Barbara Gajda przeprowadziła wywiad z księdzem Emanuelem. Został zorganizowany konkurs „Kalambury” dla pensjonariuszy. Wszyscy tańczyli w rytm letnich przebojów.
Czytaj całość
 
"Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem?" - rozdanie nagród.
I Powiatowy Konkurs Multimedialny „Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem?” dla uczniów klas pierwszych.
Tematem konkursu była szeroko rozumiana elektryka i elektryczność. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie bełchatowskim.
Konkurs pod patronatem Częstochowskiego Oddziału SEP, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz SAN Bełchatów.
Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się na uroczystości w dniu 10 czerwca w ZSP Nr 3 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
INFORMATYKA BEZ GRANIC - BEZPŁATNE WARSZTATY DLA UCZNIÓW
 
 
Konkurs
Zapraszamy do udziału w konkursie dla dzieci i młodzieży polegającym na przygotowaniu spotu filmowego, trwającego 30-60 sekund i promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. W konkursie, który trwać będzie od 1 czerwca do 10 września br., udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat pod opieką dorosłego opiekuna.
Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK” do dnia 10 września 2019 r.
Regulamin konkursu.
 
Zaprojektuj elewację II konkurs Politechniki Częstochowskiej
Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Politechnikę Częstochowską pt.: „Zaprojektuj elewację”. Karolina Grzelak z klasy 1 Be M TE uzyskała wyróżnienie przyznane przez Koło Naukowe „Architektura”. Konkurs polegał na wykonaniu projektu elewacji jednego z trzech zaproponowanych budynków. Opiekunem naszych uczniów była pani Joanna Napora.
Gratulujemy sukcesów.
Czytaj całość
 
KONKURS z czytania w języku angielskim
5 czerwca 2019 r. odbył się szkolny konkurs pt. "Mistrz pięknego czytania w języku angielskim", w którym uczestniczyli uczniowie klas 3Ae TE, 3Ie TE oraz 2I TE.
Po przeczytaniu wybranych fragmentów powieści angielskiej pisarki Jane Austen pt. "Duma i uprzedzenie" wyłonieni zostali następujący laureaci:
I miejsce – Szymon Gawarzyński - klasa 3Ae TE
II miejsce - Patryk Grzesiak – klasa 3Ae TE
III miejsce – Marcel Góralczyk – klasa 2I TE
Laureatom gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.
Czytaj całość
 
"Nauczanie na ekranie. O wykorzystaniu filmów w edukacji"
W dniu 05.06.2019 r. odbyło się szkolenie pod tytułem: "Nauczanie na ekranie. O wykorzystaniu filmów w edukacji". W szkoleniu brali udział nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego. Prowadzącym był pan Kamil Koliński z Wydawnictwa Pearson. Celem szkolenia było pokazanie uczestnikom jak pracować z tablicą interaktywną. Wyjaśniono, jak ważne jest stosowanie nowoczesnych technologii na lekcjach językowych. Prowadzący pokazał, jak można wykorzystać film w celach edukacyjnych, ucząc zasad gramatycznych, rozwijając umiejętności rozumienia tekstu słuchanego, rozwijając umiejętności wypowiedzi ustnej. Zachęcał do stosowania innowacyjnych metod pracy, jako metod motywujących ucznia do nauki języków obcych.
Czytaj całość
 
Rozkład zajęć lekcyjnych
W dniu 10 czerwca 2019 r. (poniedziałek) zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg poniższego harmonogramu:
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 1424

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”